Podyumların sıska modeli olarak bilinen top model Kate Moss, bu ünvanına yakışan (!) bir açıklama yaparak tepki çekti!

 

Dünyaca ünlü top model, hayatını "Hiçbir şey sıskalığın hissettirdiği kadar zevk vermez" sloganına göre yaşadığını söyleyerek, genç kadınları anoreksiye teşvik etmekle suçlandı.

35 yaşındaki süpermodel, WWD adlı internet haber sitesine yaptığı bu açıklamayla bir deri bir kemik modeller kültünü ortadan kaldırmak için mücadele eden grupların tepkisi çekti.

Moss, bir hayatta benimsediği herhangi bir slogan olup olmadığı sorusuna, "Bir sürü slogan var. Bir tanesi, "Hiçbir şey sıskalık kadar zevk vermez" diye cevap verdi.

Moss'un bu açıklamalarına tepki gösterenler, milyonlarca genç kadının rol model olarak benimsediği birinin yeme bozukluklarına yol açacak bu tür sözler sarfetmesini kınadı ve sorumsuzluk örneği olduğunu ifade etti.

Eski bir model olan ve 'Sıfır Bedene Hayır' kampanyazına öncülük eden Katie Green, "Sadece İngiltere'de 1.1 milyon insanda yeme bozukluğu var. Kate Moss'un açıklamaları bu sayının daha da artmasına neden olabilecek türden. Anoreksi yanlısı sitelere bakarsanız bu tür sözler için çıldırdıklarını görürsünüz" diye çıkıştı.

Kate Moss'un sözü de şimdiden bu türden çok sayıda sitede slogan olarak benimsendi!

Green, "Milyonlarca kız Kate Moss'a özeniyor. Bu açıklamalar şoke edici ve sorumsuzca" diye devam etti.

Röportajında, modellikte başarının görünüşten daha fazlası olduğunu söyleyen Moss, "Klişe gelebilir, ama eğer içiniz güzelse bu dışınıza da kesinlikle yansıyor" ifadelerini de kullandı.