Bundan neredeyse kırk yıl önce ABD Başkanı Kennedy’nin dul eşi Jackie Onassis’in çıplak pozlarını çekmeyi başaran İtalyan paparazzi Settimio Garritano, olay yaratan kareleri nasıl yakaladığını açıkladı.

 

Garritano, dünyanın fotoğrafı en çok çekilen kadınlarından biri olan Onassis’in özel bir fotoğrafını çekebilmek için Skorpios Adası’na sızdı.

Jackie Onassis’in kocası işadamı Aristotle Onassis’e ait özel adaya giriş için yerel halkla samimi olan paparazzi, kendini bahçıvan olarak tanıttı. Adada kulağına Jackie Onassis’in plajlardan birinde çıplak güneşlendiğine dair bir dedikodu çalınan Garritano, bu fırsatı kaçırmamak için bir tekneyle açıldı ve görülmeyeceği bir yere demirleyerek beklemeye koyuldu. Bir süre sonra plaja gelen Onassis soyunmaya başlayınca gözlerine inanamayan Garritano, o anı “Adada daha önce fotoğraflandığını biliyordu, öyleyse neden kendini teşhir ediyordu? Sadece fotoğraflara odaklandım, bu iş değil dakikanın, saniyenin bile büyük önem taşıdığı bir işti” sözleriyle ifade etti.

Hustler’ın Tirajını Patlatmıştı

1972’de İtalyan Playmen dergisinde çıkan karelerin yankısı ABD’de büyük oldu. Fotoğrafları, erkek dergisi Hustler 1975’te bastığında, yüz binin altında olan tirajı bir anda 1 milyonun üzerine çıkmıştı.