Monaco Sarayı'nın çapkınlıkları dillere destan prensi Albert, şu sıralar eski güvenlik danışmanı ile uğraşıyor. Eski FBI ajanı olan Robert Eringer, 'bildikleri' ile Albert'in huzurunu fena kaçırdı.

 

Hala tahtta olan sayılı hanedanlıktan biri olan Monaco Prensliği'nin çapkın prensi Albert'in başı, eski güvenlik danışmanıyla fena halde belada! Ekim ayı sonunda ABD'de Monaco Kraliyet Ailesi aleyhine dava açan 55 yaşındaki Robert Eringer, bu küçük prensliği tam anlamıyla karıştırmayı başardı.

İlişki Görüntüleri Elinde!

Prensten para alamadığı için dava açtığın söyleyen Eringer'in elinde; Prens Albert'in 40'ıncı yaşgününde bir kadınla cinsel ilişkiye girerken çekilmiş görüntülerinin bulunduğu iddia ediliyor! 31 yaşındaki nişanlısı Charlene ile evlenmeye hazırlanan Prens Albert hakkındaki iddialar, Avrupa basınında geniş yer alıyor. Fransa'nın önde gelen iki dergisi 'Paris Match' ve 'Point de Vue'; geçen haftaki sayılarında Prens Albert hakkındaki şok iddialara ve kraliyet ailesine dava açan güvenlik danışmanı Eringer'e geniş yer verdi.

Saraya Karşı Dava Açtı

Monaco Prensi Albert'in avukatının da Eringer aleyhine "Haksız açıklamaları kraliyetin imajını zedeliyor, kraliyet ailesine iftira atılıyor" diyerek karşı dava açması; olayın daha da büyümesine neden oldu. Avrupa basınını ayaklandıran davanın ardından iki ünlü dergi de; olayın merkezindeki adam olan Robert Eringer'le konuştu. Eski bir FBI ajanı olduğunu vurgulayan ve CIA ile sayısız operasyonda ortak çalışma yaptığını belirten Eringer; 2002-2007 yılları arasında doğrudan Prens Albert'e bağlı olan gizli bir istihbarat servisinin başında bulunduğunu söyledi. Prensi rahatsız eden her şeyle 'ilgilendiklerini' söyleyen Robert Eringer, büyük bir haksızlığa uğradığını iddia ederek şunları anlattı:

Paramı Vermediler

"Milyarder işadamları için özel istihbarat ve güvenlik danışmanlığı yapıyordum. Prensi ilk kez 1991'de bir davette gördüm. Ortak bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine 16 Haziran 2002'de biraraya geldik. Kısa bir süre görüştükten sonra onunla çalışacağımı söyledim. Son görüşmemiz de 2007 yılı mart ayında oldu... Görevden alındım ve bana vermeleri gereken para da verilmedi. 18 ay boyunca avukatlarım aracılığıyla Prens'i ikna etmeye çalıştım. İkna yolu işe yaramayınca da, doğrudan hukuk yoluna gittim."