Maya takviminin 21 Aralık 2012'de bitmesi dünyanın sonunun geldiği şeklinde yorumlanıyor. 13 Kasım'da vizyona girecek '2012' filmi de bu gerçekten yola çıkıyor.

 

Büyük bütçeli felaket filmlerinin yönetmeni Roland Emmerich'in çektiği '2012' filmi; 'Marduk kehaneti'ni yeniden gündeme getirdi. 21 Aralık 2012'de 'dünyanın sonunun geleceğini' öngören filmde; büyük bir felaket ortamında yaşanan kaos, gözler önüne serilecek.

Kimlerin Kurtulması Lazım?

John Cusack'ın limuzin şoförlüğü yapan bir bilim kurgu kitap yazarı, Danny Glover'ın ise ABD Başkanı olduğu '2012'de; "Nuh'un Gemisi'ne kimler binmeli?" ve "Böyle bir durumda kimler kurtarılmalı?" gibi soruların yanıtı aranacak.

Felakete Körükle Gidiyor

'Yarından Sonra' filminde, 11 Eylül saldırılarının üstünden henüz üç yıl geçtiği halde, New York'u tarumar vaziyette göstermekten çekinmeyen yönetmen Emmerich; '2012'de de felakete körükle gidiyor. Ünlü yönetmen; dünyanın dikkatini çekmek ve 'küresel ısınmaya karşı' insanların duyarlılığını artırmak için bu tür felaket görüntülerine ihtiyaç olduğunu savunuyor.

Söylentiler, Roland Emmerich'i Etkiledi

'M.Ö. 10000'in ardından, çekeceği yeni filminin arayışına giren Roland Emmerich; internette 2012 tarihini yazınca karşısına çıkan 240 milyon adet siteden oldukça etkilenmiş... 'Yarından Sonra/The Day After Tomorrow'un ardından asla felaket filmi çekmeme kararı almasına rağmen; 2012 yılına dair ortalıkta dolaşan söylentiler sonucunda, şansını bu dalda bir kez daha denemeye karar vermiş.

Bütçesi 200 Milyon Dolar

200 milyon dolarlık filmin yönetmeni Roland Emmerich, senaryo yazım aşamasında bütçeyi hiç düşünmediklerini belirterek, şunları anlattı: "Evet, film çok pahalıya maloldu; ama her şeyden önce dünyanın sonunu konu alıyor! Finansçılar senaryoyu okuduklarında, bu filmin para olmadan çekilemeyeceği konusunda bizimle hemfikir oldu. Biz de bütçeyi hiç düşünmedik ve görmek istediğimiz hikayeyi yazdık."

2012'ye Dair Pek Çok Senaryo Var

Mayalar'dan kalan takvim, 21 Aralık 2012'de sona eriyor! Bazı teorisyenlere göre de bu tarihte dünyanın sonu geliyor. 2012 yılına dair bilinen diğer bir gerçek ise; tüm gezegenlerin aynı hizaya gelmesi ile dünyanın Samanyolu'nun tam ortasına yerleşmesi... Bu sıralanışın, dünyanın çekim kuvvetini tersine çevireceği de iddia ediliyor. 2012'de; insalık uygarlığının felaketlerle yok olacağı, çok az sayıda insanın kalacağı ve buna da Marduk gezegeninin sebep olacağı rivayetleri de mevcut.