Ünlü şarkıcı Patricia Kaas'ın albüm fotoğraflarını çeken Mehmet Turgut: "Patricia'nın güzelliğine photoshop gerekmedi. Çok az rötuş yaptım" Ünlü şarkıcı Kaas'ın '19' adlı 'best of' albümünün kapak karelerini çeken ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut, geçen yaz yaptıkları çekimin perde arkasını anlattı. Patricia Kaas'ın haziranda konser vermek için İstanbul'a geldiğini hatırlatan ünlü fotoğrafçı, "Cezayir Sokağı'ndaki stüdyomda çalıştık. O zaman bu çekimleri son derece gizli gerçekleştirdik" dedi. 32 yaşındaki Mehmet Turgut, Patricia Kaas'la ilgili de şu izlenimleri aktardı:

ÇOK SAKİNDİ

"Kaas; hayatının en önemli projesi olduğunu söylemesine rağmen fotoğraf çekimleri sırasında son derece rahattı." Patricia Kaas'ın güzelliğinin photoshop'a gerek duymadığını vurgulayan Turgut, "Bu yüzden albüme seçtiği kareye çok az rötuş yaptım" şeklinde konuştu. '19' isimli albümü 16 Kasım'da piyasaya çıkacak olan Patricia Kaas da kapak çalışmasıyla ilgili "Çekimlerde çok eğlendim. İstanbul'da tanıdığım Mehmet Turgut'la çok uyumlu bir çalışma ortamı yakaladım" dedi. Mehmet Turgut'un çektiği fotoğraflar; Kaas'ın resmi internet sitesi olan www.patriciakaas.net adresinde de yer alıyor.

HAYATININ EN ÖNEMLİ OLAYLARI 19 İLE ALAKALI

Patricia Kaas'ın hayatında 19 sayısının özel bir önemi var. Kariyerindeki en özel 19 şarkıya yer verdiği 'best of' albümüne de bu yüzden '19' adını verdi.

'Fransa'nın dahi çocuğu' olarak 8 yaşında sanat yaşamına başlayan Kaas'ın ilk single albümü 19 yaşındayken piyasaya çıktı.

İkinci albümü 1990 yılında 'Scene of Life' adıyla ilk kez Amerika'da piyasaya çıkarıldı.

1991 yılında yaptığı dünya turnesi, onun dünya çapında bir şöhret olmasını sağladı.

İkinci dünya turnesinde ise 19 ülkede hayranlarıyla buluştu. Şöhret olduğu ilk albümün üzerinden de 19 yıl geçti.