Adli kaynaklardan alınan yazılı belgelere göre Joe Jackson, karısı Kahterine'in aylık 86 bin dolar nafaka aldığını gerekçe gösterdiği bir dilekçeyi Los Angeles Mahkemesi'ne sundu.

 

81 yaşındaki Joe Jackson, sosyal hizmetlerin her ay Kendisine verdiği bin 700 dolarla yaşadığını, şeker hastası olduğunu ve 1998'de bir kalp krizi geçirdiğini de belirterek, dilekçesinde 15 bin dolarlık nafakayı, kira, gıda ve uçak biletleri için kullanacağını da açıklıyor.

Baba Jackson, Ölümünden Önce Oğlu Michael'ın Kendisine Mali Anlamda Destek Olduğunu ve Bundan Başka Geliri Olmadığını da Belirtirken, 'Pop Kralı'nın' Servetinin Yönetiminden Sorumlu John Branca ve John Mcclain'ın Avukatı Howard Weitzman da Talepten Haberdar Olduğunu ve Bu 'Şaşırtıcı Talebi İnceleyeceklerini' Bildirdi.

Michael Jackson 25 Haziranda Los Angeles'taki Evinde Hayatını Kaybetmişti.

500 Milyon Dolarlık Servet

Jackson'ın Yedi Yıl Önce Yazdığı Vasiyetnameye Göre, Ünlü Yıldız, Tüm Servetini Üç Çocuğunun Bakımını Üstlenen Annesi Katherine Jackson'ın Hak Sahibi Olduğu Michael Jackson Aile Vakfı'na Bırakmıştı.

Jackson, 79 Yaşındaki Annesinin Müsait Olmaması Halinde, Çocuklarının Bakımı İçin Amerikalı Ünlü Şarkıcı, Müzik Yapımcısı ve Oyuncu Diana Ross'u Vasi Tayin Ederek Büyük Sürpriz Yapmış, İki Oğlunun Annesi Olan Eski Eşi Debbi Rowe'u İse Mirasından Mahrum Etmişti.

Vasiyetin Yazıldığı Tarihte Sanatçının Servetinin 500 Milyon Dolardan Fazla Olduğu Sanılıyor ve Servetinin Çoğunun, Gayrimenkuller ve Beatles Şarkılarını da İçeren Sony/atv Müzik Yayın Kataloğundaki Hisselerinden Oluştuğu Belirtiliyor.