1950'lerde Hollywood'un iki büyük ismi Marilyn Monroe ve Jane Russel'la popülerliğini kazanan ikonik sütyenler, yeniden hayatımızda.

 

Uçları giderek sivrileşen sütyenlerdi onlar. 1950'lerde Hollywood'un iki büyük starı 'sarışın bomba' Marilyn Monroe ve Jane Russel, göğüslerinin nasıl bu kadar dik durduğunu soranlara işin sırrını vermiyordu vermesine ancak sonradan işin aslı ortaya çıktı.  Meğer mucize göğüste değil, sütyenlerdeymiş! Kendi isimleriyle bir anda ikonik sütyenlerin temsilcisi oldular.

80'lerde ise başka bir sarışın, füze sütyenleriyle sahnenin altını üstüne getirdi.Gazeteport'ta yer alan habere göre; Pop müziğin divası Madonna, bu bir hayli seksi sütyeni sahne kostümü olarak ilan edip gözleri faltaşı gibi açtı.

Şimdilerde yeniden popülerliğini kazanan sütyenler, özellikle Londralı tasarımcıların son kreasyonlarında yer alıyor. Jean Paul Gaultier en fazla ilham alan isimlerden.

Günümüzde bu sütyeni en çok kullanan ve gözümüze gözümüze sokan isim ise dansçı Dita Von Teese. Burlesk kraliçesi, korseyle bir arada sunduğu füze sütyenleri, muhteşem üçlü olarak huzurlara getirip erkeklerin rüyalarına girdi, kadınlara esin kaynağı oldu.