Audrey Tautou'nun başrolünü oynadığı 'Coco Chanel'den Önce' adlı film 6 Kasım'da vizyonda. Çekimler başlamadan önce rolü için hazırlanan Tautou, "Onun fotoğraflarına bakarak, bu role büründüm" diyor.

Gerçek adı Gabriella Chanel olan ünlü modacı Coco Chanel'in Paris'e taşınmadan ve ünlü olmadan önceki yaşamından kesitlerin yer aldığı 'Coco Chanel'den Önce' adlı film, 6 Kasım'da seyirciyle buluşacak. Anne Fontaine'in yönettiği filmde, ünlü modacıyı Audrey Tautou canlandırıyor. Tautou'ya başrollerde Benoit Poelvoorde, Alessandro Nivola ile Marie Gillain'in eşlik ediyor. İşte Tautou'nun film hakkında anlattıkları...

Ona Hayranım

Anne Fontaine, sizin bu rolü oynamak için doğduğunuzu söylemişti. Siz de bu tür bir şey hissettiniz mi?

Onu oynamak için doğdum mu bilmiyorum fakat bu birkaç yıldır etrafımda olan bir karakter. Geçmişte de bu tür projeler önüme geldi. İstediğim büyük bir biyografik film değildi, Coco Chanel'in gizemini aralayan, kişiliğini inceleyen ve nasıl başarılı olduğunu anlatan bir film istiyordum.

Chanel'le benzer yanlarınızın olduğunu düşündünüz mü?

Ondaki kararlılığa, zekaya, o dönemde o kadar modern bir kadın olmasına hayranım. Onun "Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum ama ne yapmayacağımı biliyorum" fikri bana çok yakın. Onu çok seviyorum çünkü kendi yolunda özgür bir kadın olmayı başardı.

Rol için nasıl hazırlandınız?

Hakkında yazılan kitapları okudum, görüntüleri izledim. Bizim ele aldığımız dönemden çok daha yaşlıydı. Nasıl hareket ettiğini ve gözlerindeki kıvılcımı görmek istiyordum. Ayrıca çok sayıda fotoğrafa baktım, fotoğraflar hayal gücümü kullanmama imkan tanıdı. Fotoğraf çekilmeden önce neler olduğunu düşündüm. Elimden geldiğince onu tanımaya çalıştım.