İşte ABD'li ünlü şarkıcının diyet sırları...

Güzellik sembolüyken aldığı fazla kilolarla alay konusu olan Jessica Simpson nihayet istediği vücut ölçülerine kavuştu. İşte ABD’li ünlü şarkıcının diyet sırları...

Dört yıl öncesine kadar Jessica Simpson, kadınların vücut ölçülerini en çok kıskandığı yıldızlardan biriydi. Ancak ünlü şarkıcı daha sonra kendini fast-food ve abur cubura kaptırıp, spor yapmamaya başlayınca bir anda kilo aldı. Ve Jessica’nın bir konserinde çekilen fazla kilolu fotoğrafı basında alay konusu oldu.

Ancak basında ti’ye alınması Jessica’yı harekete geçirdi. Ünlü şarkıcı zayıflamak için sıkı bir diyete girdi ve kısa sürede eski formuna kavuştu. Ünlü fitness hocası Harley Pasternak’ın “5-Factor Diet” adlı diyet programına başlayan Jessica, her gün en az 25 dakika spor yaptı, küçük öğünler halinde günde beş öğün yemek yemeye başladı ve en önemlisi fast-food restoranlarından ayağını çekti. TV karşısında yediği abur cuburlara da veda eden Jessica, 10 günde tam beş kilo birden verdi.

Kilo verdikten sonra özgüvenini tekrar kazandığını belirten ünlü şarkıcı geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda “Güzelliğiniz için ne kadar parca harcarsanız harcayın, önemli olan kendinizi sevmenizdir. Eğer kendinizi güzel bulmaya başlar ve özgüveninizi tekrar kazanırsanız gerisi kendiliğinden gelir” dedi.

Kişinin kendisiyle barışık olmasının yanı sıra diyet programının da önemli olduğunu belirten Jessica, sözlerine şöyle devam etti: “Mutfaklarınızı abur cuburdan arındırın, organik gıdalara yönelin. Taze meyve, sebze yiyin ve bol bol yürüyüşe çıkın. Evde oturup durmayın, yaşamın hareketine kendinizi kaptırın.”