Çalınan düğün fotoğraflarını yayınladığı gerekçesiyle 'Mail on Sunday' gazetesine açtığı tazminat davasını Madonna kazandı. Ünlü şarkıcıMadonna, düğün  fotoğraflarını izinsiz yayımlayan İngiliz ‘Mail on Sunday’ gazetesine karşı açtığı tazminat davasını kazandı.

Ünlü şarkıcı 2000 yılında basına kapalı, sadece aile yakınlarının katıldığı bir düğünle dünya evine girmişti. Basına düğüne dair hiçbir detay ve fotoğraf verilmemişti. Ancak geçen sene eşi Ritchie’den boşanacağını açıkladıktan üç gün sonra ‘Mail on Sunday’ gazetesi Madonna’nın sır gibi sakladığı 27 düğün fotoğrafından 10 kare yayımlamıştı. Fotoğrafları görünce şoke olan Madonna gazeteye karşı 8 milyon dolarlık dava açmıştı.

ÖZEL HAYATA SALDIRI

Geçtiğimiz hafta sonuçlanan duruşmadaMadonna haklı bulundu ve gazete para cezasına çarptırıldı. Tazminat tutarının ne kadar olduğu açıklanmazken Madonna, tazminatın Malavi Kalkındırma Yardım Kuruluşu’na bağışlayacağını açıkladı.

İÇ MİMAR SATTI

2003 yılında evin dekarosyonunu düzenlemek için gelen bir iç mimarın, düğün fotoğraflarını gazeteye para karşılığında sattığı ortaya çıktı.

Şarkıcının avukatı John Kelly,Madonna’nın fotoğrafları görünce üzüldüğünü ve bunun özel hayata yapılan bir saldırı olduğunu düşündüğünü söyledi.

Madonna ile Guy Ritchie, İskoçya’nın Dornoch Köyü’ndeki Skibo Şatosu’nda yapılan düğüne 1.5 milyon sterlin harcamıştı. Basına kapalı yapılan düğüne Sting ve eşi, Piers Adams, Gwyneth Paltrow ve Stella McCartney gibi ünlü isimler katılmıştı. Madonna, düğün gecesinde üç kez kıyafet değiştirmişti.