Cadılar Bayramı'nda bir zaman... Mavi gözlü, sarışın kadın korkudan faltaşı gibi açılmış gözleriyle 'İmdat' diye bağırıyor uzaklardan... Harper's Bazaar'ın Kasım ayı sayısı için objektif karşısına geçen Alman model Claudia Schiffer, daha yeni podyumları bıraktığını ilan edip de hayranlarını üzmüştü ki, kimse hasret kalmasın diye geçti kamera karşısına, korktu, korkuttu ve Cadılar Bayramı'na konuk oldu.

Modern sanat alanındaki fotoğraf çalışmalarıyla beğeni toplayan Michelangelo di Battista'nın çizgi roman tadındaki çekimlerine katıldı önce, sonra da çiçek kız olup Botticelli'nin İlkbahar isimli tablosunu Marc Quinn'in objektifinde yeniden canlandırdı.

Masal Karakteri Gibi...

Pek çok fotoğrafçının, modadan ayrılışının onuruna sanki biraz da, objektifine pozlar veren Schiffer için Quinn şunları söylüyor: "Claudia tıpkı bir uyuyan güzel gibi ya da Kar Beyaz... O mükemmelliğin bir simgesi adeta. Çiçekler arasında verdiği karede doğayla bir denge kuruyor sanki. Gazeteport'un haberine göre,bir yanda o, bir yanda çiçekler, ölçüyü oluşturuyorlar. Ama asıl soru şu: Claudia gerçekten var mı, yoksa biz mi onu yarattık?"

Chapman Kardeşler, Jake ve Dinos da Claudia'yı merdiven trabzanlarının üzerinde korkutucu el gölgelerinden ürkerken 'resmetmiş'. Tıpkı bir Alfred Hitchcock filminden çıkmış bir yıldız gibi model. Tıpkı yönetmenin biricik aktrislerinden gibi...

O Artık Bir Barbie Figürü Değil!

İki fotoğrafçının Claudia hakkında söyledikleri ise onun Barbie figüründen sıkıldığı yönünde. "Claudia Schiffer'ı tanıdığınızı sanmayın. Tanıyamazsınız. Anı şekilde onunla ilgili kötü bir şey de bulamazsınız. Onun verdiği kareler tamamen kontrollüdür. Onu bu fotoğraflarda farklı bir imgeye koyduk. Barbie bebeğin çok dışında bir profil çiziyor. Güzel kadından çok ötede."