'Pop müziğin kralı' olarak anılan Michael Jackson'ın ölümünden üç buçuk ay sonra, daha önce duyulmamış bir şarkısı yayımlandı.

'This Is It' adlı şarkıdan bazı bölümler sanatçının internet sitesi michaeljackson.com'da ve radyo istasyonlarında halka sunuldu.

Şarkının bugünden itibaren de iTunes'dan satışa sunulması bekleniyor.

Michael Jackson hayranları ayrıca 26 Ekim tarihinde piyasaya sürülecek ve aynı ismi taşıyan albümde de bu şarkıyı bulacaklar.

Şarkının arka vokallerini Jackson'ın kardeşleri yapıyor, ancak bu bölümlerin, Jackson'ın Haziran ayında ölümünden önce mi yoksa sonra mı kaydedildiği bilinmiyor.

Sinema Filmi

Şarkının ne zaman yazıldığı, kaydedildiği ya da kimlerin kayıt sürecinde yer aldığına ilişkin fazla bilgi bulunmuyor.

Jackson'ın yapım şirketi ayrıntılara ilişkin soruları yanıtsız bıraktı.

Jackson'ın geride bıraktıkları, ailesi ve şirketince dikkatle incelenirken bu albümün, yepyeni bir çok şarkının habercisi olabileceği yorumları yapılıyor.

Ünlü pop yıldızı ölümünden önce Akon ve Will.i.am gibi sanatçılarla çalışmaya başlamıştı.

Şarkının adı, Michael Jackson'ın ölümünden hemen önce Londra'daki O2 Arena adlı konser salonunda düzenlemeyi planladığı konser dizisiyle aynı adı paylaşıyor.

Şarkı aynı zamanda 28 Ekim'de sinemalarda gösterilecek olan ve Jackson'ın O2 konserleri için yaptığı provaların görüntülerinden oluşan filmin kapanışında da yer alıyor.

BBC Los Angeles muhabiri Peter Bowes, 50 yaşında ölen Michael Jackson'ın çok büyük borç yükü altında olduğuna ve bunların henüz ortadan kalkmadığına dikkat çekti.

Bowes, şarkının single albüm satışları, sinema filmi gibi seçeneklerle bu borçların ödenmesinin ve kalan paranın da nihayetinde Jackson'ın annesi ve üç çocuğuna kalmasının planlandığına ilişkin görüşleri aktardı.

Michael Jackson'ın aşırı dozda aldığı reçeteli ilaçların etkisiyle öldüğü açıklanmış; ancak polis, vakayı "adam öldürme" kapsamında değerlendirdiklerini açıklamıştı.