Dünyaca ünlü topmodel Claudia Schiffer 22 yıl aradan sonra podyumlara veda ettiğini açıkladı.

 

Dünyanın en çok kazanan mankenleri arasında yer alan Claudia Schiffer podyumlara veda ettiğini açıkladı. 19 yaşında Fransız Elle dergisiyle mankenliğe başlayan Schiffer 39 yaşında bir daha podyuma çıkmama kararı aldığını söyledi. 22 yıllık meslek hayatında birçok projede yer alan güzel manken, Chanel’in marka yüzü olmasıyla

dünyanın en tanınan mankenleri arasına girdi. Victoria’s Secret defilelerinde boy gösteren Schiffer, mavi gözleri, sarı saçları ve narin vücut yapısıyla podyumların sevilen mankeni oldu.

Kenarda Oturacak

2002 yılında film prodüktörü Matthew Vaughn ile evlenen Schiffer’in 6 yaşında Caspar Matthew adında bir oğlu ve 5 yaşında Clementine de Vere Drummond adında bir kızı var. Versace, Dolce&Gabbana ve Valentino gibi markaların defilelerine katılan seksi model, Vogue ve Cosmopolitan gibi önemli dergilerin kapaklarını süsledi. Podyumda çok eğlendiğini söyleyen Schiffer, “Podyuma çıkmayı özleyeceğimi düşünmüyorum. Defilelerde yer almasam da hâlâ modellik yapıyorum. Artık kenarda oturup yeni modelleri izleyaceğim." dedi.