Amerikan ESPN dergisinin bu ayki konuğu kortların başarılı ismi Serena Williams. Daha önce de pek çok dergiye birbirinden çarpıcı pozlar veren siyahi oyuncu, çırılçıplak kamera karşısına geçip 'atışını yaptı'.

ABD'li tenisçi Serena Williams, sadece kortlarda değil, dergi kapaklarında da iddialı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Öyle ki Amerikan magazin dergisi ESPN'nin kapağına çırılçıplak poz veren raket, soyunmaktan utanmadığını yine 'açıkça' gösterdi.

'The Body Issue' temalı kapak için kamera karşısına geçen Williams, 28 yaşında, kendine güvenen bir kadın portresi çiziyor. Derginin kapağında bir ağız dolusu gülüşle arz-ı endam eden oyuncu, daha önceleri vücudunu sevmediğini söylüyor. Bacaklarını çok kalın, kollarını fazla kaslı bulan oyuncu, iri yarı bir kadın olmak istemediğini ama vücut yapısının böyle olduğunu belirtiyor.

"Bazen aynada kendime bakıyorum ve daha zayıf olsam hiç de fena olmazdı diyorum. Ama önemli olan insanın kendisini sevmesi elbette. Hangi ölçüde olursanız olun, hem içten hem dışarıdan güzel olmak mümkün."

Serena, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Çin Açık Tenis Turnuvası'nın ikinci turunda Rus rakibi Ekaterina Makarova'yı 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 eleyince, bayanlarda liderliği yeniden ele geçirmişti.