ABD, Anayasa ve Vatandaşlık Günü'nde federal göçmenlik kurumlarına bir jest yaptı ve 12 organizasyona yasal göçmenlerin ABD vatandaşı olabilmesine yardım etmeleri için 1.2 milyon dolarlık bağışta bulundu.

Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu, 12 yasal kurumun her birine 100'er bin dolarlık bağışta bulunulması kararı aldı.

ICE yaptığı açıklamada, kurumların parayı yeşil kart sahibi olan ve vatandaş olmak için çabalayanların İngilizcelerini geliştirmeleri, ABD tarihini ve hükümetini öğrenmeleri ve vatandaşlık sürecine hazırlanmaları için harcayacağını duyurdu.

Bu fon, ülkede sadece yasal statü ile bulunan göçmenlerin hizmetleri için harcanabilecek.

1.2 milyon dolarlık bağışı aralarında bölüşecek kurumlar şöyle:

Association House of Chicago; Central American Resource Center in Los Angeles; Federation Employment and Guidance Service Inc. in New York; International Institute of St. Louis; and the International Rescue Committee Inc. in San Diego. Jewish Family and Children's Services in San Francisco; Jewish Vocational Service of MetroWest Inc. in New Jersey; Lutheran Family Services in the Carolinas, in North Carolina; OneAmerica in Seattle; Progreso Latino in Rhode Island; Saint Mark Roman Catholic Parish in Massachusetts; and Young Women's Christian Association in Oklahoma.

Turkishny.com / Gülten Sarı