ABD Başkanlık seçimlerine 2 hafta gibi çok az bir süre kaldı. Bu son günlerde tüm azınlık toplumların oylarının yarışan adaylar için önemi hayli büyük. İşte tam da bu sırada Amerikalı Türklere önemli bir görev düşüyor: Seslerini duyurmak ve süreçteki etkinliklerini arttırmak.

Bir avuç Ermeni ve Rum oylarını toplamak için sürekli Türk karşıtı açıklamalar yapan Cumhuriyetçi aday McCain ve Demokrat aday Obama'yı Amerikalı Türklerin varlığından haberdar etmenin tam da sırası.

Amerikalı Türklerin seslerini bu seçim sürecinde daha iyi duyurabilmenin en etkin yollarından biri de adayların internet ortamında yürüttüğü kampanyalarda varlık göstermeleri. Uzmanlar, Amerikalı Türklerin internet ortamındaki kampanyalarda kendilerini belli ederek, Türk toplumunun kendilerine verdiği desteği göstermelerinin tam zamanı olduğu görüşünde.

Bu nedenle, aşağıdaki her iki siteye de gidip her iki sitede de bir posta kodu (zip code) seçerek (10010 ile 94300 arasında beş numaralı bir rakam yazınız) ve doğru mail adresinizi yazarak web sayfalarına kayıt yapınız:

http://my.barackobama.com/page/group/TurkishAmericansforObamaBiden

https://www.mccainvictoryteam.com/money/eventsignup.aspx?t=19381

İki hafta boyunca kampanyalardan mesajlar alacaksınız. Seçim sonuçlanınca bu mesajlar da sona erecek.

Kimi desteklediğimiz, nerede yaşadığımız, ne sonuç beklediğimiz hiç önemli değil. Önemli olan her iki kampanyaya da Amerika'da Türk toplumunun da olduğunu gösterebilmek. Böylece yeni başkanın Türk karşıtı tavrının önüne geçmek de bir ölçüde mümkün olabilir.

TURKISHNY.COM