Amerika'nın Phoenix kentinde göçmenleri taşıyan beyaz bir panelvan araç, polisten kaçarken karşı yönden gelen bir yolcu arabasıyla çarpıştı ve 21 kaçak göçmen hem yaralandı hem de yakayı ele verdi.

Güney Phoenix'de meydana gelen olayda, polis beyaz bir panelvan araçtan şüphelendi ve takip etmeye koyuldu. Bunun üzerine panikleyen şöför hızla kaçmaya başladı ve dur ihtarlarına uymadı.

Arizona Halk Güvenliği yetkilisi, aracın doğu vadisinden batı vadisine gittiğini sonra 35. Caddeye döndüğünü, takip sırasında önüne kurulan barikatları da ezerek geçtiğini kaydetti. Barikatları aşan araçla polis arasındaki takip sürerken, araç trafiğe kapalı olan bir inşaat alanına girdi ve iki inşaat işçisine çarptı ve barikatları yıktı.

Daha sonra kaçan araç, yanlış yöne girdi ve birkaç okul aracını solladıktan sonra karşıdan gelen başka bir yolcu aracıyla çarpıştı. Olayın şahitlerinden Johnny Monro, "Tıpkı bir televizyon şovu gibiydi." yorumunu aptı. Çarpışmadan sonra göçmenler cadde üzerinde kaçışmaya başladı ve taş duvarların üzerinden atlayarak otoyol dışına doğru koştu.

Yetkililer, 21 şüphelinin yakalandığını, yaralanan panelvan sürücüsü ve yolcu aracının şöförünün hastaneye kaldırıldığını belirtti.

TURKISHNY.COM