Yerel medyaya göre teröristler hakkında bir anekdot verirken sınıftaki tek Müslüman öğrenciden bahseden öğretmen Chicago’daki bir devlet okulundaki işini kaybetmekle karşı karşıya.

13 yaşındaki Saleh Choudhary’nin ailesi Brentano Matematik ve Bilim Akademisinde geçen son bahar meydana gelen olaydan sonra görevine yeniden atanan, kimliği belirtilmeyen altıncı sınıf öğretmeninin bir daha herhangi bir sınıfa adım atmayacağından emin olmak istiyor.

Amerikan İslam ilişkileri Konseyi’nden(CAIR) Christina Abraham, “Aile öğretmenin işine son verilmesini istemiyor, onlar onun bir daha öğretmenlik yapmayacağından emin olmak istiyorlar” dedi. İddialara göre öğretmen varsayım olarak verdiği terörist bombalama saldırısı örneğinde Saleh’in taşıdığı bombaları uçakta patlatmasıyla ilgili bir benzetme yaptı.

13 yaşındaki öğrenci bu konuda medyaya konuşmak istemedi, kardeşi Mohammad Fahad Choudhary, “O gün okuldan döndüğünde daha çantasını yere bırakmadan önce gözleri yaşlarla doluydu” dedi.

Saleh’in büyük kardeşi sınıftaki diğer öğrencilerin bu benzetmeden sonra kendisiyle alay ettiklerini söyledi.

Mohammad, “Öğretmeninin bu yorumlarından sonra herkes onunla alay etmeye başladı ve onu terörist diye çağırmaya başladılar” dedi.

Yerel medyaya göre Pakistan kökenli Amerikalı aile Perşembe günü Chicago Devlet Okulu idarecileriyle kapalı kapılar ardında iki saat boyunca görüştü. Görüşmeye bir federal arabulucu başkanlık etti ve bir diğer görüşme için gelecek aya tarih verildi.

TURKISHNY.COM