Polisin Salı günü bildirdiğine göre bir evsiz dairesine girdiği, okuduğu kolejin onur öğrencisi olan genci yastıkla boğduktan sonra kanlı bir korku filmi izledi ve dairedeki bazı elektronik eşyaları alarak sattı.

19 yaşındaki Kevin Pravia Pazar gecesi Manhattan, Chelsea’de oda arkadaşı tarafından ölü bulundu. Pace Üniversitesi ikinci sınıf öğrencisi, son kez Cumartesi günü erken saatlerde Manhattan’daki bir partiden sonra taksiye binmesine yardım edilirken görülmüştü.

22 Yaşındaki Jeromie Cancel Salı günü cinayet suçlamalarıyla tutuklandı. Müfettişlerin söylediğine göre Cancel konuyla ilgili olmayan bir olay hakkında sorgulandığı sırada Pravia’yı yastıkla boğduğunu ve Pravia’nın cep telefonunu, dizüstü bilgisayarını ve iPod’unu çaldığını itiraf etti.

Polis, polis merkezinden elleri kelepçeli olarak çıkartıldığı sırada televizyon kameralarına gülümseyen Cancel’ın evsiz olduğunu söyledi. Polis Cancel’ın avukatı olup olmadığını bilmiyor.

Cancel’in babası, Jesus Soto WNYW-TV’ye oğlunun haziran ayında kendisinin malını da çaldığını ve Pazartesi gecesi evine geldiğinde polisi aradığını söyledi .

Baba, “Nasıl birisinin hayatını bu şekilde alırsınız, o aldığı cezayı hak ediyor” dedi.

Polisin söylediğine göre Cancel, Pravia’nın Cumartesi günü saat 6 a.m. sularında Manhattan's Union Square park’ta kendisine yaklaştığını ve uyuşturucu aradığını, daha sonra birlikte birkaç blok ötedeki dairesine gittiklerini iddia etti. Polisin söylediğine göre cinayetten sonra Cancel dairede “testere” filmini izledi ve 11 a.m. sularında daireden ayrıldı.