Anlamlı sayıda Amerikalı yakında emekli olacak fakat birçoğu taşınmak ve yaşamlarını devam ettirmek için iyi bir yer ararken çok fazla güçlük çekmeyecek. İşte Amerika'nın taşınmak için uygun olan en iyi on şehri.

No. 1 Columbus, Ohio

Ohio State Buckeyes'ın evi, Midwestern Columbus yaşamanın ucuz olduğu ve fiyatları uygun evlerin alınabilineceği bir yer. 65 yaşın üzerindeki insanların beşte birinden fazlası çalışıyor, ve bu yaş grubu yoksulluk sınırının altında yaşayan insanların sadece yüzde 6'sını oluşturuyor. Buda bu nehir şehrindeki bağımsız yaşam modasına işaret ediyor.

No. 2 Dallas, Texas

Şehir merkezindeki birçok başlıca kurum sayesinde Dallas dinç bir ekonomiye sahip. Güneşli havası, düşük vergileri ve Güney hastanesi ile bu Texas kenti emeklilik için harika bir yer.

No. 3 Minneapolis, Minn.

Bu ikiz şehir gece hayatıyla ve büyük şehir sanatıyla şöhret yapmış fakat bir emeklinin sabit bütçesiyle uyum sağlayabilecek yapıda. Belki kışı geçirmek zor olabilir ama burada yaşamak öyle olmayacaktır.

No. 4 Houston, Texas

Forbes.com'un ev almak için en iyi yer önerisi elbette emekliliği geçirmek için harika bir yer. Petrol vergi gelirlerinin adeta aktığı, alternatif enerji endüstrilerinin merkezlerinin bulunduğu ve teknolojik faaliyetlerin hareketli olduğu bu şehirde emeklilerin gidişatı kötü olan bir yere yerleştikleri endişesi taşımalarına gerek yok. Güneşli havasını ve uygun ev fiyatlarınıda ekleyince, Houston yeniden başlamak için harika bir yer.

No. 5 Salt Lake City, Utah

Utah'ın merkezi hızlı büyüyor. Her bin kişiye 16 doktor düşüyor ki bu ülke ortalamasının üstünde ve bu emeklilere yüksek sayıdaki sağlık personeli ve yakın tıbbi tesisler hakkında güvence verebilir. Ortalama yaşın 30 olduğu şehirde emekliler araya karışamayabilir fakat ekonomik büyümenin devamı kuşkusuz.

No. 6 Indianapolis, Ind.

Bu ortabatı şehri gelire göre ev fiyatları göz önüne alındığında ilk sıraya ve enflasyona göre ise 8. sıraya yerleşiyor. Purdue üniversitesinin sağladığı genç nüfus ve Colts taraftarları enerjiyi yükseltiyor ve bu şehri emeklilik için hayat dolu bir yer yapıyor.

No. 7 Denver, Colo.

Dışarıda sizi kayalık bir dağ,hareketli gece hayatı ve uygun yaşam maliyeti bekliyor olacak. Denver yanlız yaşayanlar için en iyi şehirlerden birisi ve kendisine uzun soluklu parlak bir gelecek arayan her yaştaki emeklileri kendisine çeken bir şehir.

No. 8 St. Louis, Mo.

Haydi St. Louis'de buluşalım. Gerçekten. Büyük St. Louis hızla büyüyor ve bunun iyi bir nedeni var. Uygun fiyattaki evler ve düşük enflasyon (Haziran 2008'de sadece yüzde 3.2) bu yeri taşınmak için harika bir yer yapıyor.

No. 9 Atlanta, Ga.

Bu güney şehri sadece yalnız gençler ve aileler için değil. 65 yaşın üzerindekilerin en çok göç ettiği yer sıralamasında 3. sırada ve bir yığın yaşlı Amerikalı altın çağlarını yaşamak için bu uygun ve arzulanan şehri seçiyorlar.

No. 10 Nashville, Tenn.

1.486.695 kişilik nüfusuyla bu şehir uygun ev fiyatları sıralamasında 9. sırada. Ayrıca 2007'deki iş için en iyi yerler listesinde iyi bir konumdaydı. Buna güzel havasını ve Vanderbilt gibi kaliteli üniverstilerin topluma sağladığı getirileride ekleyince burası taşınmak için iyi bir yer oluyor.