Iowa City parkında bulunan bir cesedin, kız öğrencilerine daha yüksek not vermek karşılığında cinsel tacizde bulunmakla suçlanan kayıp üniversite profesörüne ait olduğu teşhis edildi.

Iowa City Polisi Salı günü diş kayıtlarını kullanarak yaptığı teşhiste cesedin Arthur Miller olduğunu sonucuna ulaştı. Miller için 20 Ağustosta kayıp ihbarı yapılmıştı. Cesedi Pazar günü yürüyüş yapmakta olan bir vatandaş tarafından Hickory Hill Park’ta bulundu.

Miller daha yüksek notlar vermek karşılığında kız öğrencilerinden yararlanmaya çalıştığı suçlamasıyla 8 Ağustosta tutuklanmıştı. Daha sonra kendisi hakkında idari salıverme kararı çıkmıştı.

Polisin söylediğine göre cesedin üzerindeki elbiseler ve yanında bulunan battaniye tanımlamalara uyuyor. Bunlar Miller’ın giydiği ve yanında taşıdığı elbiseler. Sgt. Mike Brotherton cesedin altında bir tüfek bulunduğunu açıkladı.

Polis Miller’ın üstündeki mücevherin karısı tarafından teşhis edildiğini söyledi. Miller’a ait olan eşyalar ve arabasının anahtarları cesedin üzerindeki giysinin cebinden çıktı. Polis daha önce yaptığı açıklamada, Miller’ın kendisini öldürmüş olabileceğini, fakat bu konuda herhangi bir sonuca ulaşılmadığını bildirmişti.

Aile üyeleri Miller’ın intihar ettiğini söylemişlerdi ve ortadan kaybolmasını takiben yapılan iki günlük araştırmada parkta herhangi bir şey bulunamadığını belirtmişlerdi. Pazartesi günü, Iowa Üniversitesi başkanı Sally Mason cinsel tacize ve rahatsız etmeye karşı dikkatleri artırmak üzere yeni bir mücadele başlatılacağını duyurdu. Mason duyurusunu Üniversiteye atığı e-posta ile yaptı.

Mason e-postada cinsel tacizin ve rahatsız etme olaylarının kampüsteki kaygı verici konulardan biri olduğunu ve buna daha fazla tahammül edilemeyeceğini yazdı.

“Üniversite olarak vaat ettiğimiz ve sorumlu olduğumuz şey en yüksek standartlarda düşünce üretimidir ve diğerlerine saygı duyma standartlarımızda bunu kadar yüksek olmalıdır” dedi. Mason, “Başlatacağımız seferberliğin amacı üniversite kampüsündeki sosyal adaletin ve nezaketin kapsamını genişletmektir” dedi. Mason e-postasında kampanya hakkında detaylara değinmedi.

TURKISHNY.COM