Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Tarsuslu Özlem Tor, ABD'nin Harvard Üniversitesi'nde burslu eğitim almaya hak kazandı.

Özlem Tor'un en büyük hedefi ünlü Kardiyolog Mehmet Öz gibi iyi bir kardiyolog olmak.

Dünyanın 1 numaralı üniversitesi olarak kabul edilen ABD'nin Boston kentindeki Harvard Üniversitesi'nin Medical School'na bağlı hastanede 2 aylık burslu olarak eğitim alacak.

Özlem Tor, Türkiye'de sadece kendisinin burslu olarak kabul edildiği Mass General Hospital'da Advanced Nevrology İnternship(Nöroloji İntörlüğü) olarak 2 ay boyunca nöroloji rotasyon eğitimi alacak.

Başarıyı duyan Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Bekir Kaya ve yönetim kurulu üyeleri Özlem Tor'un bu başarısını Amerika'ya gidiş dönüş biletini alarak ödüllendirdi.

Özlem Tor, master eğitimini de Harvard'da yapmak istediğini belirterek öncelikli hedefinin ünlü Kardiyolog Mehmet Öz gibi iyi bir kardiyolog olmak olduğunu belirtti.

Tor,"Şu anda 5 sınıf öğrencisiyim. Gelecek yıl tıp fakültesini bitireceğim. İnşaallah yüksek Lisansımı da Harvard Üniversitesinde yapmak istiyorum. Asistanlığa kabulüm için bu 2 aylık eğitim önemli. Harvard Medicine School tıp alanında en üst düzeyde bir okul. Benim için iyi bir fırsat. 2 aylık eğitimim sırasında orada hasta muayene edip kendimi geliştireceğim ve 2 ayın sonunda sınavlarına gireceğim." dedi.

Bankadan emekli bir baba ile ev hanımı bir annenin 3 çocuğundan biri olan Özlem Tor, başarısının sırının azim ve çalışmaya borçlu olduğunu belirterek, "Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamaz. Başarı için önce bir hedefin belirlenmesi gerekiyor. Sıkı çalışmayla başarı zaten kendiliğinden geliyor." şeklinde konuştu.

Özlem Tor'un Anne ve Babası Hayriye ve Mevlüt Tor çifti ise kızlarının başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek, "Kızımız Özlem, küçüklüğünden beri düzenli bir şekilde çalışarak bu başarıyı elde etmiştir. Allah herkes böyle çalışkan evlat nasip etsin." ifadesini kullandı.