Özellikle bilim olimpiyatlarında aldığı başarılı sonuçlarla adından sıkça söz ettiren Türk okulu Brooklyn Amity School, anaokulu ve ortaokulundan mezun olan öğrencileri için dün gece bir mezuniyet töreni düzenledi. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği programa, Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz, Muavin Konsolos Başar Şen katıldı.

İki ülke marşlarının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Furkan Koşar, "Bugün 8. sınıftan mezun olan öğrencilerimiz eğitimlerini bitirmiyor aksine yeni başlıyorlar. Sorumlulukları her gün daha da artacak. Öğrencilerimize en büyük tavsiyem; plan yapın ve hedefinizi belirleyin.'' diyerek mezun olan öğrencileri kutladı. Okul tanıtımının yapıldığı video sunumu izleyenlerden büyük alkış aldı. Anaokulu öğrencisi miniklere diplomaları Konsolos Başar Şen tarafından takdim edildi. Renkli görüntülerin yaşandığı sahnede miniklerin heyecanları yüzlerinden okundu. Başar Şen, mezun olan tüm öğrencilere başarı ve şans diledi. Okul halk oyunları grubunun sergilediği halk oyunları gösterisi de geceye renk kattı.

Sene içinde bilim olimpiyatları ve spor müsabakalarında derece alan öğrencilere başarı belgeleri Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz tarafından verildi. Konuşmasına 'Ne Mutlu Türküm' diyerek başlayan Markowitz, velilerden yoğun alkış aldı. Morkowitz, "Brooklyn sizlerle ve başarılarınızla gurur duyuyor. Her şeyi yapacak güce sahipsiniz. Kendinize inanın." dedi. Başkan, Brooklyn'in bir dünya başkenti olduğunu farklı milletlerden binlerce insanın huzurlu bir arada yaşadığını ifade etti. Markowitz, konuşmasının sonunda gençlere, Brooklyn'de kalmaları konusunda da tavsiyede bulundu.

Gecenin final bölümünde ortaokuldan liseye geçen 21 öğrenciye diplomaları okul müdürü tarafından takdim edildi. Hatıra fotoğrafının çekilmesiyle, liseye adım atan öğrenciler keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.