ABD’nin Boston kentinde 11-13 Mart günleri arasında düzenlenen ‘Seafood Expo North America Fuarı’nda Türkiye, Turkish Cargo’yla birlikte 11 firmayla yer aldı.

ABD’ye su ürünleri ihracatı için her hafta İzmir’den New York’a doğrudan kargo uçak seferi düzenleyecek olan Turkish Cargo’nun fuarda yer almasının kendileri için sevindirici olduğunu belirten Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, “ABD’ye su ürünleri ihracatı gerçekleştiren firmalar olarak Turkish Cargo yetkilileriyle, iyileştirilmesi gereken noktaları görüştük, lider olabilmemiz için sektörün tüm paydaşları üzerine düşeni yapmakta hemfikir” dedi.

‘Rehavet yok’

KIZILTAN, “2018’in ilk iki ayı itibariyle ABD’ye olan su ürünleri ihracatımız yüzde 64 oranında artmış durumda. Böyle giderse 2017 sonundaki 36 milyon dolarlık seviyeyi fazlasıyla aşıp, 100 milyon dolar hedefimize epey yaklaşmış olacağız. Ancak bu ilgi bizi yavaşlatmamalı, pazar liderliği için sürekli çabalamalıyız. Rehavete kapılma gibi bir lüksümüz yok”  dedi.