Dün %1'i aşan yükselişle 3.83 seviyesinin üzerini gören kur yeni güne hafif düşüşle 3.80 seviyelerinden başladı. Daha sonra 3.79'a çekilen kur yeniden 3.82'yi aştı.

Dün Lira gelişen piyasa paraları arasında en kötü performansı kaydederken Borsa113 bin puanı, gram altın ise 157.5 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. 

Fed dün akşam faiz oranlarını beklendiği gibi değiştirmedi. Ekonomik aktivitenin kasırgalara rağmen sağlam olduğuna dikkat çekildi. Uzmanlar Fed'in yayınladığı metinde Aralık'ta faiz artışı kararından vazgeçtiğine dair bir söylem olmadığını belirtiyor.

Fed açıklamasından önce 3.81 seviyesinden işlem gören dolar, açıklamayla birlikte 3.82'ye yükseldi. Kur bugün erken saatlerde ise 3.80 seviyelerinden işlem görüyor.

Öte yandan Wall Street Journal Trump'ın Fed başkanlığı için Jerome Powell'ın aday olacağı iddiasına yer verdi. Powell'in Başkan Janet Yellen'in politikasını desteklediği, bu nedenle piyasalar için olumlu olabileceği, gelişen ülke piyasa kurları üzerindeki baskının bir miktar azalabileceği belirtiliyor.
Dolar/TL 3.58