Türk Telekom grubu şirketlerinden Sebit’in interaktif eğitim yazılımı Vitamin, iletişim ve telekomünikasyon alanında dünyanın en iyilerinin belirlendiği Dünya İletişim Ödülleri'nde ''En İyi İçerik Hizmeti'' seçildi.

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, Türk Telekom'un grup şirketlerinden Sebit'in, interaktif eğitim yazılımı Vitamin ile uluslararası bir başarıya imza attığı vurgulandı.

Sebit'in eğitim alanında katma değer yaratma vizyonu ile geliştirdiği Vitamin'in, Dünya İletişim Ödüllerinde (World Communication Awards) ''En İyi İçerik Hizmeti'' seçildiği belirtildi.

Dünya çapında iletişim alanında hizmet veren tüm firma ve bireylere yönelik olan Dünya İletişim Ödüllerinin, inovasyon, başarı ve geleceğin sektörlerini şekillendirecek yeni hizmetleri desteklemek amacı ile her yıl toplam 17 kategoride düzenlendiği ifade edilen açıklamada, dünya telekomünikasyon devlerinin katıldığı ve sektördeki fikir liderlerini bir araya getiren organizasyonun, telekomünikasyon alanında katma değer yaratan birey ve firmaları desteklemeyi hedeflediği hatırlatıldı.

Vitamin'in uluslararası başarısını değerlendiren Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş Genel Müdürü Ahmet Eti, Sebit olarak Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşümüne katkıda bulunma misyonu ile hareket ettiklerini vurguladı.

Ahmet Eti, şunları kaydetti:

''Bu doğrultuda geliştirdiğimiz, eğitim alanında en büyük projemiz olan Vitamin ile tüm Türkiye'de genç beyinlerin eğitimine destek vermeyi sürdürüyoruz. İnteraktif eğitim yazılımımız Vitamin'i daha önce 33 bin ilköğretim okuluna bağışlamış ve bu projemiz ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından En İyi İş Geliştirme İletişimi Programı ve 'En Yeni Halkla İlişkiler Ürünü/ Süreci/ Servisi' kategorilerinde büyük ödüle layık görülmüştük. Şimdi de Dünya İletişim Ödülleri'nde Vitamin ile En İyi İçerik Hizmeti kategorisinde büyük ödülü almanın gururunu yaşıyoruz.''

AA