Vali Duruer, "Mardin, tarım, enerji, turizm ve sosyal alanlarda yatırım yapmak isteyenlere ciddi bir avantaj sağlamaktadır" diye konuştu.

Mardin Valisi Hasan Duruer, Mardin'in tarım, enerji, turizm ve sosyal alanlarda yatırım yapmak isteyenlere ciddi avantajlar sağladığını söyledi.

Amerika Birleşik Devleti'nde (ABD) faaliyet gösteren Clean Tech Circle şirketi Yönetim Kurulu Üyeleri Mardin Valisi Hasan Duruer'i ziyaret etti.

Enerji yatırımı yapan Clean Tech Circle Şirketinin Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Frank Levison, Prof. Dr Jahn Parson ve ABD Eski Başkanı George Bush'un Enerji Danışmanlığını yapan Prof. Dr. Wasik Bokhari ile şirketin Türkiye'deki sorumlusu iş adamı Mehmet Ali Güzeldere ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Vali Duruer, yaptığı açıklamada, heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

'Mardin, Tarım, Enerji, Turizm ve Sosyal alanlarda yatırım yapmak isteyenlere ciddi bir avantaj sağlamaktadır. İlimiz son yıllarda yenilenebilir enerji kaynakları arasında bulunan güneş enerjisinin uygulanabileceği illerin arasında 3. sıradadır' diyen Vali Duruer, Mardin'in turizmiyle, kültürüyle ve içinde barındırdığı tarihi yapılarıyla da dünyanın gündeminde olan bir şehir olduğunu, turizmin canlanması ve şehrin aslına dönmesi için Tarihsel Dönüşüm Projelerini hayata geçirdiklerini, bu projenin bitmesiyle Mardin'in dünyanın bir çok marka kentleriyle yarışır duruma geleceğini ifade etti.

Clean Tech Circle Şirketi Yönetim Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Frank Levison da, Mardin'in tarih, turizm ve kültür şehri olduğunu belirterek, 'Mardin'de bulunmaktan ve yatırım yapmak için burayı tercih etmekten dolayı şanslıyız' dedi.

Görüşmelerden sonra Vali Hasan Duruer tarafından Clean Tech Circle Şirketi Yönetim Kurulu Üyelerine Mardin'in tanıtım broşürlerinden oluşan hediyeler verdi.