CNN Money, düşük faiz oranları ve hisse senedi piyasasındaki son dalgalanmanın, ekstra para kazanmada en iyi yeri bulmayı zorlaştırdığını belirterek, ‘1000 dolara işyerinde nasıl yıldız olunur’un şifrelerini verdi.

Ofiste daha parlak görünmek ya da daha iyi bir iş bulmak için 1000 doların şöyle paylaştırılması önerildi:

450 Dolar: İşinde küresel bir erişim mi istiyorsun? Sınıf atla. Mandarin (Çinçe’nin en çok konuşulan lehçesi) öğren. Dışarıda konuşmak rahatsız mı edici? Harekete geç ve doğaçlama yap.

300 Dolar: Bir yönetici koçundan iki saat ders al. Bu daha akıllıca bağlantılar kurmana, kısa ve uzun vadeli kariyer hedefleri geliştirmene yardımcı olacak.

91 Dolar: İnternette kişisel markanı yarat. 11 dolar vererek, GoDaddy.com’dan adinsoyadin.com’u satın al. Yılda 80 dolar ödeyerek sunucuya ekle ve iletişim bilgilerinin ve özgeçmişinin yer aldığı basit bir site hazırla. Bunu bir web tasarımcısına 200 dolar vererek de hazırlatabilirsin.

90 Dolar: Giyiminde de bir sınıf atla. İngiliz el yapımı bir gömlek alarak işe başlayabilirsin.

40 dolar: Keith Ferrazzi’nin “Never Eat Alone-Tek Başına Yemeye Kalkma” ve Jerry Poras’ın, “Kalıcı Başarıyı İnşa Etmek” kitaplarını al. Bunlar kariyer kılavuzun olacak.

29 Dolar: Bağlantılar kurmaya başla. Hayranı olduğun bir iş arkadaşını ya da eski bir iş arkadaşını öğle yemeğine davet et ve bolca kariyer önerisi dinleyip dedikodu yap.