BlackBerry, iPhone, Facebook ve Nokia telefonlarında çalışan ve kullanıcılarına, bulundukları yerde, restoranlar, sinemalar, işyerleri, para tasarruf ettirici önlemler ve ücretsiz mesajlaşma hizmeti sunan Amerikalı mobil sosyal ağı şirketi Centrl ile Türk Infotech işbirliğine başladı.


Bu işbirliği ile Infotech'in 81 il merkezinde, veritabanında 360 binden fazla Türkiye'ye ait güncel önemli nokta bilgisine, Centrl'in 550 bin sosyal ağı kullanıcıları erişebilecek. BlackBerry, iPhone, Facebook ve Nokia telefonlarında çalışan ve kullanıcılarına, bulundukları yerde, restoranlar, sinemalar, işyerleri, para tasarruf ettirici önlemler ve ücretsiz mesajlaşma hizmeti sunan Amerikalı mobil sosyal ağı şirketi Centrl, Türkiye pazarına girdi. Merkezi New York'ta bulunan Centrl, Türkiye’de lokasyon uygulamaları alanında çalışan Infotech ile işbirliğine başladı.

Bu işbirliği çerçevesinde Infotech'in veritabanındaki 360 binden fazla, Türkiye'ye ait güncel önemli nokta bilgisi (POI), Centrl'in 550 bin sosyal ağı kullanıcıları tarafından uygulamalar içinde erişilebilinecek. Centrl şu anda iPhone, Android, BlackBerry ve Nokia telefonlarında ve Facebook, MySpace, Hi5, Ning, Bebo, Friendster, Orkut, iGoogle, iTimes sosyal ağlarında çalışıyor ve kullanıcılara bulunduklari yere özel restoranlar, sinemalar, işyerleri ve para tasarruf ettirici öneriler sunuyor. Ayrıca Centrl kullanıcıları, isterlerse arkadaş ve ailelerinin nerede olduklarını görebiliyorlar ve ayrıca tüm kullanıcılar ile ücretsiz mesajlaşabiliyorlar.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Infotech Genel Müdürü Ufuk Peker, Infotech olarak mobil lokasyon uygulamalarının uzmanlık alanları olduğunu söyledi. Bu hizmeti kullananların, istedikleri anda ve kendi talepleri doğrultusunda diledikleri lokasyonun bilgisine ulaşmalarını sağlamak ve bunu da günlük yaşamın doğal parçası haline getirmek istediklerini belirten Peker, Centrl’ın bu açıdan aradıkları özellikte uygulama sunduğunu belirtti. Peker, “Hem platform olarak yaygınlığı, hem de sağladığı fonksiyonlar ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edebilen oldukça başarılı bir uygulama. Bu işbirliğinin ülkemizdeki lokasyon bazlımobil hizmetlerin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

CENTRL: KULLANICILARIMIZ ARADIKLARI RESTORANLARI, SİNEMALARI BULABİLECEK

Centrl Inc.'in CEO'su Murat Aktıhanoğlu ise Centrl’ın Türkiye pazarına girmeyi ilk düşündüğü andan itibaren Infotech ile bağlantıda olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

“Bizim için verilerin güncelliği ve doğruluğu, kullanıcılarımızın en iyi deneyimi edinmesi için gereken en önemli özellikti. Infotech’te bize ihtiyacımız olan en iyi ve en güncel bilgileri sağlıyor. Kullanıcılarımız artık Türkiye'de aradıklari restoranları, sinemaları ve benzeri işyerlerini rahatlıkla bulabilirler. Infotech ile işbirliğimiz konusunda çok heyecanlıyız. Türkiye'de kullanıcı sayımızı arttırmak kurum olarak en büyük stratejik hedeflerimizden birisi.”

ANKA