Warren Buffett krizin başkahramanı olarak gösterilen Wall Steet çalışanlarının astronomik maaşlar almalarına eleştirdi. Ünlü yatırımcı Warren Buffett dünya ekonomisinin son bir yılda iyileşmeye yönelik önemli ilerlemeler kaydettiğini söyledi.

Buffett"Bir sonraki çeyrekte ne olur bilemem. Ancak hastanın hala yoğun bakımda olduğunu söyleyebilirim. Ve bu hasta bir süre daha hastanede kalmak zorunda" dedi.

ASTRONOMİK MAAŞLARA ATEŞ PÜSKÜRÜYOR

Warren Buffett krizin başkahramanı olarak gösterilen Wall Steet çalışanlarının astronomik maaşlar almalarına eleştirerek " çok sayıda insanın aldığı yanlış kararlar sadece şirketleri değil tüm dünyayı etkiledi.Ancak yanlış kararların sahipleri değil işten atılmak daha zengin bir şekilde işten ayrıldılar"dedi.

Buffett, Wall Street'in çalışanlar açısından sadece para kazanılan yer olarak bilinmesinin artık değişmesi gerektiğini vurgulayarakilginç bir çözüm önerisinde bulundu.

"Wall Street'te sadece mükafat değil, cezanında uygulanması gerekir. Yani havucun yanısıra sopada arasıra devreye girmezse  hatalar sürekli tekrar edilir. Buffet 150 milyar dolarlık Berkshire şirketini yönetmesine rağmen yılda 100 bin dolar maaş aldığını söyledi.