Dünya Bankası İcra Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, Türkiye sırınının açılmasının Ermenistan için yeni bir büyüme perspektifini sağlayacağını belirtirken Dünya Bankası'nın Türk-Ermeni sürecinde iki ülkenin hükümetlerine yardım etmeye hazır olduğunu vurguladı. Ermenistan'ı ziyarete eden Dünya Bankası İcra Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, Türkiye sınırının açılmasının Ermenistan için yeni bir büyüme perspektifini sağlayacağını vurgularken, Dünya Bankası'nın Türk-Ermeni ilişkilerinin normalleşmesi sürecinde iki ülkenin hükümetlerine yardımcı etmeye hazır olduğunu söyledi. Bu arada, Ngozi Okonjo-Iweala, Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan'ın, DB'den, sınırın açılması durumunda altyapı ihtiyaçlarını incelemesi istediğini de açıkladı.

Ngozi Okonjo-Iweala, Erivan'da düzenlediği basın toplantısında, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşme sürecine destek verirken ortak sınırın açılmasının Ermenistan'da yeni bir ekonomik büyüme perspektifi sağlayacağını belirterek, "Dünya Bankası, Ermenistan'da ekonomik büyümeyi teşvik edecek ve yeni olanakları yaratacak, Türkiye ile sınırın açılması olasılığı perspektifini olumlu karşılıyor" diye konuştu.

Bu "önemli süreçte" Türkiye ve Ermenistan'ın hükümetlerine yardım etmeye hazır olduklarını vurgulayan Ngozi Okonjo-Iweala, Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan'ın, DB'den sınırın açılması durumunda ülkesinin altyapı ihtiyaçlarını incelemesi istediğini de belirterek, "Talimatlarını yerine getirmekten mutluluk duyarız" dedi.

AA