Citigroup, 2009 yılının üçüncü çeyreğinde (Temmuz-Ağustos-Eylül), 101 milyon dolar net kar açıkladı. Citigroup tarafından yapılan açıklamada, grubun, 2009'un üçüncü çeyreğinde 101 milyon dolar net kar ettiğini ve dolaşımda olan yaklaşık 12,1 milyar hisse esas alındığında hisse başına 0,27 dolarlık zarar ettiğini bildirdi.

Açıklamada, Citigroup'un 2009 yılının üçüncü çeyrek gelirlerinin 20,4 milyar dolar olduğu belirtilirken sonuçlara, 8 milyar dolarlık net kredi zararları ile 802 milyon dolarlık net kredi zararı rezervinin dahil olduğu kaydedildi.

Citigroup'un üçüncü çeyrek içerisinde daha önce duyurmuş olduğu takas tekliflerini tamamladığı ifade edilen açıklamada, takas teklifinin tamamlanmasının 851 milyon dolar vergi sonrası kazanç sağlarken, adi hisse senedi sahiplerine olan karda 3,1 milyar dolar bir azalma ile hisse başına 0,18 dolar zarar oluşturduğu bildirildi.

Açıklamada, "Açıklanmış olan hisse başına zarar aynı zamanda imtiyazlı hisse kar payı dağıtımlarını da yansıtmaktadır. İmtiyazlı hisse kar payı dağıtımları, net karı etkilememek ile birlikte adi hisse senedi sahiplerine olan karda.