Turkishny.com

“40 YAŞIN ALTI 40 Kurumsal Finansman ve Yatırım (M&A) Danışmanları Ödülleri, New York’ta bu yıl 4. düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi”

Ödül 2013 yılında ilk kez Türkiye'ye gelmiş oldu.

“40 YAŞIN ALTI 40 M&A DANIŞMANLARI” Takdir ödülü, Dünya çapında Satın Alma, Birleşme ve Yatırımlar konusunda faaliyet gösteren Satınalma ve Birleşme Uzmanlarına (M&A Advisors), finans hizmetlerine getirdikleri çözümler ve profesyonel başarıları açısından sektöre ilham veren ve mentorluk yapan, sektörün lideri olan profesyonellerin oluşturduğu Merkezi New York'ta olan bir organizasyon olup, organizasyon tarafından uzun ve titiz araştırma ve seçim maratonu sonrasında bu ödül takdim edilmektedir.

Satış, birleşme ve satın almaları konusunda butik hizmetleri sunan bir kurumsal finansman ve yatırım danışmanlık firması olan Alfa Investment'ın fark yaratan servisleri adına Şirketin kurucu ortağı Özgür Aksoy’a verildi, Alfa Investment, yerel ve uluslararası müşterilerine şirket alım, satım ve birleşmelerinde kurumsal finans ve stratejik danışmanlık hizmetlerini ulusal ve uluslararası alandaki geniş ilişki ağı ve bilgi birikimi ile dünya standartlarındaki hizmet kalitesi anlayışı ile sunmakta olan bir şirket olarak Türkiye-ABD arasında yoğun iş kapasitesi bulunuyor.

Aksoy, ödülünü organizasyon Başkanı David Fergusson'un elinden Dünya ekonomi basını önünde alarak sektöre 40 yaş altında yaratıcı katkılarından ötürü iş dünyasının saygıdeğer liderlerinden oluşan M&A Advisors Jürisi tarafından seçilerek bu ödüle hak kazanmış oldu.

M&A Advisor Organizasyon Başkanı David Fergusson, 2010 yılında başlattıkları “40 Yaş Altı 40 Kurumsal Finansman ve Yatırım (M&A) Danışmanı Ödülünün, sektörün dünya çapında gelişimi adına büyük emek veren genç uzmanların takdir ve teşvik edilmesi adına bir fırsat olduğunu ifade ediyor. Ödüle hak kazanan diğer uzmanların görev yaptığı firmalar arasında, Şirket alım, satım ve ortaklıkları konusunda Dünyada Ekol kabul edilen GP Bullhound, Blackstone, Carlyle, UBS ve General Atlantic gibi yatırım şirketleri ve organizasyonları yer almaktadır. (Konuyla ilgili detaylı bilgi için www.maadvisor.net adresini ziyaret edilebilir)

Şirketlere satın alma ve birleşmeler konusunda getirdiği yenilikçi çözüm ve katkıları dolayısıyla verilen ödüle 36 yaşında layık görülen Aksoy, bu önemli ödülün ilk kez Türkiye'ye gelmesinin ayrıca mutluluk verici olduğunu vurguladı. Aksoy, kurucu ortağı olduğu Alfa Yatırım’ın hizmet verdiği müşterilerinin son 1 yıllık cirolarının 1 milyar doları aştığını iletti. Nitekim ALFA Investment’in kurucu ortaklarından Dr. Necip Uludağ Daha once FORBES tarafından 2012 En İyi Finasal Fon Uzmanlari Katagory’sinde “Parayı Koklayan Adam’’ seçilmişti ve 2013 Eylül Ayında Amsterdam’da ise Europe Quality Awards Finans ödülü almıştı. İstanbul Üniversitesi’nden Harvard Üniversitesi’ne uzanan eğitimleri ve yatırım alanında girişimleri başarılı iki Türk yatırım alanında Dünya genelinde iş kapasiteleri ile önemli girişimleri yönlendirmekteler.