ABD kanunlarına göre seçim yapılacağını ilan eden bir  memlekete hiçbir Amerikan resmi devlet adamı katılamaz-ziyarette bile bulunamaz ve o ülke hakkında hele hele müttefiki ise tenkit bile edemez….

Gecen hafta meşhur papazın duruşmasını Amerikalı bir senatör katıldı iki gün peş peşe. Suç işledi Amerikan kanunlarına göre.

Altmış senatör ve milletvekili bir mektup yollayarak Sayın Cumhur Başkanından o papazın serbest bırakılmasını ağır bir dilde talep ettiler..

Bu da bir suç.   Papaz suç işlememiş-casusluk yapmamış da ne yapmış dua mı etmiş!  Yirmi yıl  bu ülkede mesut ve sağlıklı yaşarken kimin talimatı le böyle bir kanunsuzluğa tevessül etmiş…bir gün açığa çıkar derim.

Peki bizim PAPAZ Pensilvanya da ne yapıyor dua mı ediyor yoksa öz vatanı hakkında  bedduamı ediyor, demokratik yolla gelen hükümeti Iranda olduğu gibi dini bir tahakkümü getirerek ihtilal mı yaptırma gayretine giriyor. Amerika’da yaşayan dostlarımda alıyorum haberleri. Altmış senatör ve milletvekiline mektup yazdırtan da bu Bizim papaz…

Amerika’da bu şekilde suçlar işliyor… Müttefık ve dost dedikleri ülkede ihtilal yaptırma cüretin de bulunuyor… Suç işliyor..

Otuz konteyner imiş Türk adaletinin ABD adalet Bakanlığına teslim ettiği suç delilleri..

Ne yapmış bu müttefikimiz- asırlık dostumuz, koca bir HİÇ…

Yetmiyormuş gibi erkene alınan seçimleri de  tenkit ederek seçim hakkında şüphelerini ifade buyurmuşlar…Hani ABD cumhur başkanı seçimlerinde Rusların destekleri ve oyunları olduğunu iddia edenler nerdeyse ekseriyette. Buna ne buyurulur?  Sen ilk defa kendi pantolonunu temizle ve sonra başaklarınkine  bak.

Ben derim ki sen 60 senatör ve milletvekili ile mektup yazmışsın- şimdi de bizim Meclisimiz 450 azasının  imzası ile bir mektup yassa…ah. Kraldan çok düşman tarafıyla övünen insanlar. Artık yeter ve bu vatan hepimizin ve ister beğen istersen senin istediğin gibi de olmasın gene de bu vatan hepimizin.

Her şeye rağmen benim Türkiye’m nirden nireye geldi ve daha da yücelecek.

O insanlara 1950 tabiriyle YETER SÖZ MİLLETINDİR derim.

Uğur Terzioğlu

Genç Demokratlar Bşk.

Uğur Terzioğlu

Founder President American Turkish Business Development Council (ATBDC)

Democracy Council  of CA/USA