Türlü dedikodu ve rivayetler yaratıldı..tekrar gerek yok- çok ayıplar ya Amerikan Cumhurbaşkanı olduğu günden beri devamlı yaratıldı…ama İŞTE cevap Sayın TRUMP telefonda aradı Cumhurbaşkanımızı…açıklanan kadarıyla çok samimi ve bir süredir kazaya uğrayan dostluğun yeniden devamı için konuşmaların geçtiği bir  temas… şahsen ben çok sevindim. Her daim bu dostluğun devam ettiğini arada bir aile içinde sürtüşmelerin normal olduğunu belirtmişimdir. HAKLI ÇIKTI

Donald Trump Amerikan devletine Başkan olduğundan beri her konuda muhalefetin “HAYIR”larıyla ve “İTHAM”larayle mücadele etmekteydi.

Başkan Trump ın dosyasında ve hedefinde bulunan yeni yeni kanunlar hep ortada kalmaktaydı..Şimdi yavaş yavaş bu opstikıllar ortadan kalkmağa başladı. Bildiğim kadarıyla  yeni vergi kanunu-sigorta kanunu ve daha birçok tasarı kanunlaştığı takdirde Amerika Birleşik Devletlerinin ekonomisi şahlanacak ve 1980’lerin Ronald Reagan dönemi gibi şahlanacaktır.

Başkan Trump bir iş adamıdır…Dostum Başkan Reagan’da bir aktördü..Birlikte çevirdiğimiz birkaç fılmde ortaklığımız vardı ve hiç de kazanamadık. Ancak Reagan ekonomiye BİR BİLEN’i getirdi ve Amerikan ekonomisi şahahlandı ve seneler onun semeresyle geçti …Demekki ekonomı de bir bilen-ya- UZMAN çok önemli..

Başkan Trump da ekonomiyi iyi bilenleri getirdi…Ekonomiye - Maliyeye ve Dış işlerine.

Herşey bir yana Türkiyemiz için Amerika’nın dostluğu güzel bir olaydır ve bu dostuk tam iki yüz yıldır devam etmektedir…Kore’de, Saray Bosna’da, Afrika, Afganıstan da ve daha hatırlayamadığım kaç yerde Türkiye askeri ve Kızılay’ı ile her daim Amerika’nın yanın da olmuştur.

1820’DE SULTAN MECİD‘İN Osmanlıyı temsilen yolladığı EMIN EFENDI BIR KORAMIRAK-DENİZCİLİK MUHENDİSİ’idi.. İki yüz yıl sonra Cumhurbaşkanını ve Türkiye’yi temsilen Washington’u ziyaret eden Sayın Binali Yıldırım da bir Başbakan ama Emin efendi gibi bir denizcilik mühendisidir. Ne desaddüf tür degil mi..Her ikisi de güler yüzlü, mütevazı ve bilgili duruşlarıyla Washıngton’da sevgi ve sempati topladılar..

 Geçen hafta nerdeyse Türk Amerikan dostluğunu alevler içinde yok edecek düşünürlerimiz derler desinler  BU DOSTLUK HER DAIM DEVAM EDECEKTIR ..BU HER İKİ ÜLKE İÇİN DE ELZEMDİR.

Ben gene de derim ki NİRDEN NİREYE ULAŞTI BENIM TÜRKİYEM.

Sizler sağ olun!

Uğur Terzioğlu
1950 Demokratı