Ben her daim yazılarımda bizim veya Amerika'nın dostluk yapılarımızda kazalar olduğunu ısrarla belirte gelmekteydim..

Bunu bariz bir misali ve sonucu ortada.

Bir basit olay nerelere vardırdı bu yılların dostluklarını ve ortaya bir vize probemi çıkı verdi.

Müttefik kelimesinin manasın çok açıklıkla bilmeliler iki tarafta- bu hisler ve prensipler bir yanlı veya tek tarafllı değerlendirilemez  ve maalesef öyle bir kaza da oldu.

Ben buna istenmeyen bir kaz veya olay diyorum…

BU ACAİP KRİZİ kimler yarattı ve kiler bundan istfade ettiler zaman içersinde göreceğiz.

Bence Amerıkan yönetimi çok yerinde bir karar ile bir heyet yolladı ve bu  bekelenmeyen - istenmeyen çirkin olaya derinden bakmak için İstanbul'a ve Ankara'ya da geldiler ve kendi cephelerinde nerde ne yalnışlık var diye araştırma da yapmaktalar…

Başımız sağ olsun… bazıları uçurdular olayı…ben ve biz hep sakin ve sükûnetler buna AİLE İÇİ KAVGA demekle yetindik ve öylede kalmakta anladığımız kadarıyla.

Başkan Trump'ın yakını ve özel danışmanı—bu olaydan başkan bır gün sonra haberdar oldu ve bunun sorumlusu ve konuyu alevlendiren yer Ankara yani Büyükelçimiz dedi..

Sonuç* kem gözler kör olacak ve yılların müttefiki iki demokratik devlet kol kola savaş verecek. Bunu ABD Milli Savunma Bakanı çok güzel dillendirdi ve dedi ki "bizim politika ile ilgimiz yok biz Türkiye ile işbirliğinde çok memnunuz" kesip attı.

Washington'daki dostlarım da topu hep Obama devrinden kalan ve hala hükümet içersinde bulunan bazı kesimlere atmakta..

Biz şimdiki Başkana bakalım ve onun Türkiye'ye bakışını görelım.

Her şeye rağmen ve kalkınmanın 5.1 olan nadir ülkelerden biri olam itibarı ve zevkıini yaşıyalım ve derim ki NİRDEN NİREYE BENİM TÜRKİYEM.

Saygılarımla
Ugur Terzioglu