Türkiye’nin ‘ilim’ ve ‘irfan’ mayaları, Darbe ayaklanması bahane edilerek oldu bittiye getirip tartışmaya açılmak isteniyor, iyi niyetli olunmadığı aşikar.  

Paralel Yapı (Ki Paralel yapı, dini argümanları kullansa da bu yapının en güçlü olduğu dönemlerde bile bu yapıya en keskin reddiye ve itirazları ehli sünnet cemaatler yapıp, tehlikeye ilk dikkat çeken onlardır.)bahane edilerek ‘tarikat’ ve ‘cemaatleri’ etkisizleştirmeye teşebbüs edenlerin genel durumu bana nedense  ‘Gezi Ayaklanmasını’ hatırlatıyor.

Gezi ayaklanması kin“gezici zihniyetin” tahmin ettiğinden biraz uzun sürmüştü hatırlarsanız, fakat gezi sürecini zaten cihangir de ki kafelerden takip eden ‘gezici’ zihniyetin aydınlardan bir tanesi ayaklanmanın uzamasıyla “yaz tatili” arada kaynamasın diye lise çağında ki çocukları barikatların en önünde bırakıp, soluğu ege kıyılarında ki bir tatil kasabasında almıştı.

Samimiyetsizliklerine kılıf bulmak için ne demişlerdi?

‘Bize her yer gezi’..

Kalbi, hala gezi de ön saflarda duran “orta sınıf” devrimci(!) çocuklarla birlikte atıyordu, aksi düşünülemezdi.(!)

Tatile gittiğinin ertesi günü, tatil kasabasından bir fotoğraf paylaşmıştı, Tatil kasabasında bulunan, duvarlarında gezi sloganları asılı olan küçük bir kafe”nin girişinde şöyle yazıyordu;

“aptallar giremez”...

Kimdi ya bu aptallar?

Ona göre ‘biz’, yani gezi ayaklanmasını ‘çapulculuk’ olarak gören, devletinin, milli ve manevi değerlerin yanında duranlar.

Konu dağılmasın ama hatırlamanız açısından, Bu zihniyet daha sonra suriyeli mülteciler konusunu gündeme getirip, sözüm ona milli menfaatler(!)i önceleyerek şöyle diyecekti ; ‘Herkes ülkesine dönsün’, yine ‘gezici kafanın’ işlettiği bir lokanta ne yazmıştı kapının girişine?

‘Suriyeliler Giremez’...

Bu girizgahı şunun için yapıyorum, düşünceye dair karşılaştığı her sorunda muhatabını ‘ötekileştirmekten’ başka hiçbirsey bilmeyen bu zihniyet, Ülke’nin ‘ilim’ ve ‘irfanına’ dair en hayati konulara yine aynı samimiyetsizlikte bodoslama giriş yapıyor.

Gitsinler,

Aptallar,

Bunlar ne anlar,

Biz bu Ülkenin gerçek sahipleriyiz… Şu 4 kelimeyi lugatlarından alın kendi öz meselelerine dair herhangi bir konu hakkında bile 3 dakika konuşamazlar...

Mesele net,  iflah olmayacak durumlar.

Çünkü bu ülke insanının ‘duygu’ ve ‘düşüncelerine’ dair en ufak bir fikirleri yok bu sebeple yapmaya çalıştıkları tek şey kendi çıkmazlarını bize yüklemeye çalışmak.

Devam ederiz...

Twitter:@Cemil_sen