Tankla gelenler zelil oldu! halkla gelenler kazandı! demişti sevdiğim bir abi, haklıydı... Mananın Maddeye galip geldiği bir geceydi 15 Temmuz…

Bu milletin önce kaybettiği şimdi ‘öyle-yada böyle’ kurmaya çalıştığı geçmiş ile olan bağını  koparmak hemde geleceğini çalmak isteyenler darbe teşebbüsünde bulunmuş, akabinde Cumhurbaşkanimizin bir sözü ile Anadolu evlatları meydanlara çıkmışlardı. Banane demediler, Kafa konforları bozulmadan olan biteni televizyon karşısından takip etmediler,Helalleştiler ve  Açıkça ölümü göze alarak sokağa çıktılar.

Ellerinde ne vardı? Bayrak..

***

Karşılarında ise;

Yapamadıkları Darbe”nin bildirisini okutan bedbahtlar vardi.

Yapamadıkları Darbe’nin bildrisini okutan, Havada Savaş Uçakları uçuran, taarruz helekopterleri ile sağa-sola ateş açan bedbahtlar.. Çok geçmedi,  O bedbahtlar ummadıkları bir manzara ile  karşılaşınca kaçacak yer aradılar, Gariptir ki evvelsi gün kanalizasyonda yakalandılar. Ki bunlar özel eğitimli askerlerdi belli ki ait oldukları yere dönmüşlerdi.

Misal olur mu bilmem ama Çanakkale Ruhu”nun küffarı yurttan püskürtmesi gibi bir hava hakimdi.

***

Şimdi birileri kalkmış, yok efendim bu darbeyi cumhurbaşkanı’nın çağrısı, halkın sokağa inmesi engellemedi demeye getirecek yorumlar yapıyor,

Birileri?

Açıkça yazalım.

Siz bakmayın Murat Belge”nin   "En büyük -ve dolayısıyla en önemli- kargaşa, "halkın direnişi" konusunda. Darbe girişiminin önlenmesi halkın sokaklara, meydanlara akması sonucunda oldu... Herkesin üstünde ittifak eder gibi konuştuğu konu bu. Oysa bu doğru değil. Darbe başarısız oldu, başarısız olduğu anlaşıldı; halk bundan sonra sokağa döküldü." dediğine.

Kuvvetle muhtemel ki Murat Belge o kahraman vatan sevdalısı, feraset sahibi insanların içinde yer alamadığı için, tabiri caizse ‘treni bir kere daha kaçırdığı için’ çamur atmaya, o vatan sevdalısı insanların ölümü göze almalarını gölgelemeye  çalışıyor.

Belli ki kıskanıyor,  Hem kimdir ki Murat Belge? 10 kitap dahi okuyup okumadığı konusunda haklı şüphelerim olan, fakat buna rağmen “Türkiye”nin aydınları(!) arasında gösterilen, ki bence hobi olarak aydın rolü oynamaya çalışan bir zavallı…

***

Halk Kazandı, Hakimiyet Hak”kın, bu zaferinde haklı sevincini yaşamakta halkın hakkı.

Peki Hangi Halk kazandı?

Yani yapılan işi küçümseyenler varda, işi yapanı küçümseyen olmaz mı?

Hafızalarımızı biraz tazeleyelim..

***

Bir Zamanlar CHP milletvekili Hilmi Yarayıcı "Memlekette her dört kişiden biri,  sosyal demokrat diğer üç tanesi yobaz, bağnaz”... demeye cürret ettiği halk!

***

Yine, 3. sınıf filmlerin 4. sınıf yönetmeni Mustafa Altıoklar”ın , "Annemle babam 1953'te nikahlanırken, Türkiye'nin 2014'te bu denli hanzolaşacağını düşünmüş müdür acaba?" dediği halk,

***

Fazıl Say”in  "arabesk yavşaklığınızdan utanıyorum" dedigi, ki muhtemelen Fazil Say 15 Temmuz aksamı yavşakça evde otururken,o hakir gördüğü, hakaret ettiği halk… İşte bu halk ülkenin 50 senesi daha yok olmasın diye kendisini tankın altına atıyor, ölümü göze alıyordu...

***

Teşebbüs haberini alınca “şekerim yarın ne yeriz” diye marketlere koşan, tanklar bağdat caddesinden geçerken ıslık çalıp alkış tutan kesimin temsilcisi olan Cumhuriyet yazarı Mine Gökçe Kırıkkanat, seçmeni aşağılamak için ne diyordu?  "100 kelimeyle düşünen insanlar, 1000 kelimeyle düşünenleri yendi" .. edepsizce bu lafları ediyorlardı, ve o beğenmedikleri halk sayesinde bugün yine çıkıp emsalsiz fikirlerini anlatabiliyorlar, ne garip değil mi?

***

Ne olursa olsun, Halkın bir kesimini hakir görme hakkını kendinde saklı tutan bu cenaha karşı da kazanılmış bir zaferdir bu..

Onlarcası var daha lakin mideniz kaldırmaz diye hepsini yazmıyorum. İste kendisi bu şekilde hakaret~mizah malzemesi görülen halk böylesine bir destan yazdı o gece, Ne F-16”lar yıldırdı ne tanklar. Nede geçmişten beri üstünde taşıdığı hakir görülme prangası...    

Şimdi bu bütün olan biteni Ak Parti”nin bir neticesi gibi göstermek isteyenlerin işlerini bir nebze olsa kolaylaştıralım, bu yozlaşmışlığın, bu pespayeliğin sebeblerini Ak Parti döneminde değil de , o yere göğe sığdıramadığınız, nereye koyacağınızı bilemediğiniz 70 senelik kemalist tecrübede arayın.

Zahmet olacak ama bulun artık...   

Simdi soralım o halde, iman dolu sinelerin F-16”lari aşağıya indirdiğini, Tankların egsozlarına üstünde ki elbiseleri tıkayarak hareket etmelerini engellediklerini, F-16”ların kalkışlarını 10-15 dakika bile geciktirmek uğruna 1 senelik mahsulünü gözünü kırpmadan yakan çiftçiyi ve dahasının top-yekun bir cuntayı maymuna çevirdiğini ve bunları yaparken ellerinde sadece bayraklar olduğunu yazdı mı tarih?

Yazdı…

İste 15 temmuz gecesi hem Ülkemiz kazandı, hemde Halkı hakir gören bu namussuz anlayışın doğal ölümü gerçekleşti.

Halkı küçük gören zihniyetin hepsini bir araya toplasan, Hor gördükleri bu halktan herhangi birinin tırnağı ederler mi?

Etmezler…

O halde Gerisi Laf-i güzaf…

Not; Hırsızın hiç mi suçu yok diyecek olanlara, evin içini bir halledelim dış kapı mandallarını da yazacağım.

Twitter :@Cemil_sen