Miss Model Of Turkey yarışmasının birincisi seçilerek “Türkiye Mankenler Kraliçesi” ünvanını alan Sevinç Meşe’yi mercek altına aldık.

Beden Ölçüleri: “1.78 boyunda, 55 kiloyum. 87-60-90 ölçülerindeyim.”

Sevinç Meşe büyürken: “Elazığ’da büyüdüm. Kendine güvenen, aktif ve hayalleri olan bir çocuktum. 17 yaşında İstanbul’a geldim. Kocaeli Üniversitesi Spor Yöneticiliğini bitirdim. Şimdi, Beykent Üniversitesi’nde Sinema- TV Master’ı yapıyorum. Önceleri ailem çok karşı çıktı mankenlik mesleğime ama şimdi çok mutlular..”

Yarışmaya katılırken: “Bu yarışmaya katılırken istediğim tek şey birinci olmaktı ve buna inanıyordum. Ve yarışma öncesi gece kendime dedim ki: ‘Ben bu gecenin kraliçesiyim’.”  

Birinci seçildikten sonra hissettikleri: “Benim için çok mutlu bir gündü. Ve geç kalmış bir mutluluk. Çünkü uzun yıllardır modellik yapıyorum ama yarışmaya girmemiştim eğitim ve kariyerim nedeniyle.”

20 Kasım 2013 tarihi ne ifade ediyor?:Benim için çok ama çok önemli bir gün olacak... Çin Halk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek olan “Miss Model Of The World” yarışmasında Türkiye’yi temsil edeceğim. Kendime güveniyorum. Birinciliğe oynayacağım her zaman ki gibi.”

Mankenlik anlayışı: “İşime aşığım ve çok uzun yıllar modellik yapmak istiyorum. Benim için ‘Podyumda devleşiyor’ diyorlar. Türkiye’de hakim olan ‘Belli bir yaşta modellik biter’ anlayışının değişmesini istiyorum. Her yaşın bir modeli vardır.”

Kariyer hedefi: “Yurtdışında modellik yapmak, uluslararası ajanslarla çalışmak istiyorum.” 

Hayat felsefesi: “ ’Yaşa ve gör!’  Çünkü hayatta hiçbir şey planlı ve programlı olmuyor. Kendimi şanslı bulurum ama şansımın beni yarı yolda bırakıp gittiği çok oldu.”

Formunu korumak için:“Formumu genetik özlerime borçluyum. Diyet yapmıyorum. İyi ki de kilo alan bir insan değilim yoksa yediklerimle obez olurdum. (Gülüyor) Yemek yapmayı da yemeyi de çok seviyorum. Aç kaldığım zaman çok sinirli olurum. Abur cubur tüketmem, çikolatayı çok nadir yerim.”

Güzellik rutini: “Doğallığı seviyorum. Elimden geldiğince vücudumda, saçımda doğallıktan uzak hiçbir şey yapmıyorum. En çok saçlarımı beğenirim. Günlük hayatımda makyaj yapmayı sevmem, bir tek allık sürerim. Düzenli kullandığım bir bakım ürünü yok, sürekli değiştiririm. Kuaförüm MOS. Her gün-makyajım olmasa da- cildimi bol suyla yıkarım. Yüz temizleyicim ve kremim şu an Vichy. Her banyoda cildimi fırçalarım. Lush’ın banyo ürünleri favorim.” 

Sporla ilişkisi: “Çocukluğumda voleybol oynadım ve çok hareketli biriyim. 25 yaşındayım. Bu yaşıma kadar bir spor salonuna üye olarak spor yapmadım. Yeni başladım ve iş programıma göre spor yapıyorum. Bir süredir özel fitness hocam var.”