About us

ABD’nin en çok ziyaret edilen Türk Amerikan Haber Portalı olan Turkishny.com, 2004 yılında New York’taki merkez ofisinden başladığı yayınlarını 7 gün 24 saat aralıksız olarak sürdürmektedir.

TurkishNY Haber Portalı Türkçe ve İngilizce olarak yayınladığı haberleri ile Türk Amerikan toplumu içinde gündem yaratırken ABD ve Türkiye ekseninde en geniş içeriğe sahip haber portalıdır.

Turkishny Haber Portalı kendi profesyonel, deneyimli haber servisi tarafından hazırlanan özel haberlere ilaveten, üyesi olduğu yerli ve yabancı haber ajanslarının haberlerine de yer vermekte ve her gün 200 adete yakın haber yayınlamaktadır.

Merkez ofisi New York’ta bulunan TurkishNY Haber Portalı’nın ABD’deki Türk toplumunun yoğunluklu olarak yaşadığı eyaletlerde de temsilcileri ve haber kaynakları bulunmaktadır.

ABD’deki Türk toplumunun tamamına ulaşan TurkishNY Haber Portalı sadece haber yayınları ile sınırlı kalmamakta, ABD’deki Türk etkinliklerine ait etkinlik foto galerileri, video yayınları, TurkishNY radyosu, sarı sayfaları, seri ilanları, eğitim sayfası ve etkinlik duyuruları ile de teknolojinin sunduğu bütün yayın araçlarından faydalanmakta ve ABD’deki Türk toplumunun ana haber kaynağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

YAYIN SİYASETİ VE AMAÇLARI

Türkiye - Amerika ekseninde bütün haberlere yer veren ve Türk Amerikan toplumunun tamamına ulaşan TurkishNY.com Haber Portalı, kurulduğu günden bu yana Amerika’daki Türk toplumu arasındaki iletişim ve haberleşmenin sağlanması, ABD’deki Türk derneklerinin çalışma ve etkinliklerinin kamuoyuna aktarılması, ABD’deki Türk Büyükelçiliği ve Konsolosluklarının duyurularının Türk toplumuna aktarılması, Amerika’da Türkiye’yi ve Türk tezlerini destekleyen gruplar arasında iletişimin sağlanarak Türk lobisinin güçlendirilmesi, İngilizce yayınlarla Türkiye ve Türk toplumuna ilgi duyan Amerikalılar’a ulaşılması ve Türkiye’nin turistik, tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması yönünde yayın yapmaktadır.

KURULUŞ YERİ

TurkishNY Haber Portalı, New York’ta kurulmuş olup, yayınlarını yine New York’taki Merkez Ofisinden sürdürmektedir. Ayrıca TurkishNY Haber Portalı’nın ABD’deki Türk toplumunun yoğunluklu olarak yaşadığı başlıca eyaletlerde temsilcileri bulunmaktadır.

KURUCUSU

Rıdvan Sezer tarafından kurulmuş olan TurkishNY Haber Portalı faaliyetlerini TRUSA NY Corp bünyesinde sürdürmektedir.

SERVİSLER

e-Mail Newsletters:

Amerika’dan yaptığı yayınlar ile başta Amerika olmak üzere tüm dünyaya ulaşan TurkishNY.com, email bilgi bankasında 50.000 civarında kayıtlı kullanıcıyı barındırmaktadır.

Haftanın altı günü sitemize eklenen haberlerin en önemlilerinin e-posta şeklinde kayıtlı ziyaretçilerimizin e-posta adreslerine gönderildiği sistem, birçok kişinin sabah interneti açtığında okuduğu ilk E-posta haber sistemidir.

TURKISHNY IPHONE UYGULAMASI

TurkishNY Haber Portalı iPhone Uygulaması ile sizlerle buluşuyor. TurkishNY iPhone uygulamasını, ücretsiz olarak App Store'dan yükleyebilirsiniz.

TurkishNY iPhone Application

TURKISHNY SOSYAL MEDYA

TurkishNY Haber Portalı okuyucularına sosyal medya vasıtası ile de ulaşmaktadır. TurkishNY Haber portalının güncel, tarafsız ve gündem belirleyen haberlerini Facebook ve Twitter'dan yapılan güncellemelerle de takip edebilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN:

e-mail: contact@TurkishNY.com

Santral: +1 929 422 30 71

New York, USA

YASAL UYARI:

TurkishNY Haber Portalı’nda Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları TurkishNY.com’a aittir.
Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.